Meclis Genel Kurulu'nda bütçe görüşmeleri sürerken bahçede mangal yapan AKP'lilere tepkiler sürerken, Diyarbakır Milletvekili Suna Kepolu Ataman kendini savundu.

'Zırhlı araç kriz yarattı’ iddiası: Bakanlık istemedi, Soylu zorla iade etti 'Zırhlı araç kriz yarattı’ iddiası: Bakanlık istemedi, Soylu zorla iade etti

Sosyal medyadan açıklama yapan Ataman, kamu kaynaklarının kullanılıp kullanılmadığı yönündeki sorulara, "Asaletim böyle bir şeye müsaade etmez" diye yanıt verdi. Ataman, Mahmut Ağa'nın kızı olduğunu anlattı. Ataman'ın açıklaması şöyle:

'İKRAMDA BULUNMAK İSTEDİM'

"Ben gösterişten asırlarca uzak kalmış Diyarbakır halkının malumu, bir ailenin Mahmut ağanın kızıyım. Mecliste bütçe görüşmeleri esnasında her partiden Milletvekillerinin yaptığı gibi ben de bir ikramda bulunmak istedim.

Meclis işleyişi içinde ikram günüm salı günü akşam 18:00 olmasına rağmen bir muhterem milletvekilimizin meclis kürsüsünde rahatsızlanması nedeniyle ikramımızı ertesi gün yani çarşamba günü saat 14:00'e erteledik. Tüm parti gruplarını ve meclis çalışanlarını kapsayacak şekilde Diyarbakırımızın coğrafi işaretli ürünlerini ikram etmek üzere hazırlıklarımızı yaptık.

'GÖSTERİŞ YOKTUR, MİSAFİRPERVERLİK VARDIR'

Yaptığımız bu ikramda gösteriş yoktur, alayiş yoktur. Bu ülke insanına has misafirperverlik vardır ve bir Diyarbakırlı olarak misafiri olan hürmetimiz gereği doğal olarak hemen herkesle de bire bir ilgilendim.

Bütün parti gruplarının davetimize icabet etmesinden de çok mutlu oldum. Gerçi böyle bir iddiada bulunulmadı ama ben yine de söyleyeyim. Sosyal medyada ve bazı basın yayın organlarında ima edilmeye çalışılan kasıtlı haberlerin aksine kamu kaynaklarının bir kuruşu dahi bu işe dahil edilmemiştir. Herkes bilir ki; benim karakterim ve asaletim böyle bir şeye müsaade etmez. İyi niyetle meselenin farkında olmadan tenkitte bulunan vatandaşlara arkadaşlara saygı çerçevesinde bunu arz etmeyi uygun gördüm."

Editör: Selda Manduz