Sinan Ateş'in annesi Saniye Ateş, ablası Selma Ateş ve eşi Ayşe Ateş, CHP Genel Merkezi'nde Özgür Özel ile görüştü.

Görüşmeye ilişkin açıklama yapan anne Saniye Ateş, "Bunu adi bir davaya çeviriyorlar. Bu yaştan sonra da bana bu düştü. Üstünü kapatmaya çalışıyorlar. Sanki suçlu bizmişiz gibi. Bu siyasi bir davadır" dedi.

Ankara'da suikaste uğrayarak hayatını kaybeden eski ülkü Ocakları genel Başkanı Sinan Ateş'in annesi Saniye Ateş, ablası Selma Ateş ve eşi Ayşe Ateş, CHP Genel Merkezi'nde Özgür Özel ile görüştü.

Sinan Ateş'in davasında 5. celse gerçekleşti. Tutuklu yargılanan 22 sanıktan 10'u tahliye edildi ve duruşma savcılık mütalaası için 19 Temmuz'a ertelendi.

"BU SİYASİ BİR DAVADIR"

Özel ile görüşen Saniye Ateş açıklama yaptı.

Kamu görevlilerinin yeniden yargılandığı Hrant Dink davası ertelendi Kamu görevlilerinin yeniden yargılandığı Hrant Dink davası ertelendi

Ateş, "Oğul dedim, benim kimsem yok benim oğlumun katillerini bulun. Bunu adi bir davaya çeviriyorlar. Oğlumun katillerini aramak zorunda kaldım. Bu yaştan sonra da bana bu düştü. Üstünü kapatmaya çalışıyorlar. Sanki suçlu bizmişiz gibi. Bu siyasi bir davadır. O torbacılar yapmadı bu cinayeti. Arkalarını yasladılar. Bir an önce kapatalım istediler. Ölene kadar bu davanın peşine düşeceğim. Böyle bir siyasi dava olmaz. "

"19 TEMMUZ'DA ADALET BEKLİYORUZ"

Davaya ilişkim konuşan Selma Ateş de, "Biz 19 Temmuz'da adalet bekliyoruz. Bizim değil Türk milletinin canı yandı. Bu mücadeleden yılmayacağız. Biz isim verirken hakimlerin bizi susturması acı verici. Biz isimleri verdik. İki torbacıya verecek ceza bu cinayeti aydınlatmaz" dedi.

Kaynak: HALK TV

Editör: Selda Manduz