CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal ile DEM Parti İstanbul Milletvekili ve Meclis Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder'in konuşması Meclis'i güldürdü.

Erdoğan ABD'den döndü: Artık bütün yelkenleri barışa açmamız lazım Erdoğan ABD'den döndü: Artık bütün yelkenleri barışa açmamız lazım

CHP’nin 9 Temmuz’da saat 21.00’de yaptığı ışık kapatma eyleminin olduğu gün yapılan oturumda söz alan Mahmut Tanal, Urfa halkının ışık-kapatma eylemine elektrikler kesik olduğu için katılamayacağını söyleyerek, "Işıkları açın kapatın eylemimize Şanlıurfa'da elektrikler kesik olduğu için Şanlıurfa'daki vatandaşlarımız bu hakkını kullanamamış. Şanlıurfa'nın bu elektrik sorunu nasıl halledilecek?" diyerek Sırrı Süreyya’dan cevap bekledi.

Tanal’ın bu çıkışına yanıt veren Önder, "Sayın Tanal, sizde bir sıkıntı var. Belediye orada duruyor, çöpü gidiyorsun Urfa müftüsüne, elektriği bana soruyorsun" dedi. Önder ayrıca, “Sen çözüm aramıyorsun da başka bir muhatap arıyorsun gibi. İnşallah bir gün Enerji Bakanı olursam, Urfa’ya özel bir önem vereceğim” sözlerini ekledi.

NE OLMUŞTU?

Urfa Müftüsü Ramazan Tolan, 1 Temmuz'da navigasyonla cami ararken Tanal ile karşılaşmıştı. Mahmut Tanal, müftü Tolan'a "Temizlik imandandır deniliyor. Bu şehrin hali ne? Temizlik ve din açısından ne dersiniz?" diye sormuş, müftü cevap olarak "Bana ne" demişti.

Editör: Selda Manduz