TBMM Genel Kurulu'nda Saadet Partisi Milletvekili Hasan Bitmez'in, kürsüde konuşmasının tamamladıktan sonra bayılarak yere düştüğü sırada AKP sıralarından “Allah’ın gazabı böyle olur işte, Allah’ın gazabı” diye bağırıldığı TBMM tutanaklarına geçti.

Tutanağa göre, Bitmez, konuşmasını, “Vicdan azabından kurtulsanız, tarihin azabından kurtulamazsınız” diye bitirdikten sonra Genel Kurul’u selamladı.

Bu sırada konuşma sırasında, “Yazıklar olsun sana” diye bağıran AKP’li Özlem Zengin, “Siz öyle olacaksınız” tepkisini verdi.

Bitmez, Genel Kurul’u selamladıktan hemen sonra yere düştü ve bayıldı. Tutanakta, AKP sıralarından bu sırada, “Allah’ın gazabı böyle olur işte, Allah’ın gazabı” diye bağırıldığı belirtildi.

sp-li-bitmez-meclis-kursusunde-bayildi-akp-siralarindan-allah-in-gazabi-boyle-olur-diye-bagirildi

İFADELERİN AKP'Lİ ZENGİN'E AİT OLDUĞU İDDİA EDİLDİ

Tutanaklara, 'AKP sıraları' diye geçen sözlerin AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin'e ait olduğu iddia edilirken tartışma sırasında Genel Kurul'da bulunan CHP'li milletvekilleri de iddiaları doğruladı.

Fazıl Say ve Özgür Özel arasındaki müzik polemiği tatlıya bağlandı Fazıl Say ve Özgür Özel arasındaki müzik polemiği tatlıya bağlandı

Tutanakta yer alan bu ifadenin ardından oturuma 20 dakika ara verildi.

BİTMEZ'İN DURUMU KRİTİK

Milletvekilleri ve sağlık ekibi müdahale ettikten sonra Bitmez hastaneye kaldırıldı. Yoğun bakıma alınan Bitmez'in durumunun kritik olduğu, hayati tehlikesinin sürdüğü bildirildi.

Editör: Selda Manduz