Amedspor kamp için Kocaeli'ye gidiyor Amedspor kamp için Kocaeli'ye gidiyor

MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın hakem Halil Umut Meler’e yumruklu saldırısının ardından istifa çağrısı yapılan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi TFF Yönetim Kurulu’nun kararını açıkladı.

Buna göre süresiz ertelendiği açıklanan ligler 19 Aralık’ta başlayacak. Bu hafta yapılması gereken maçlar 10 Ocak’a ertelenirken, 19 Aralık itibaren ligin 17’nci hafta maçları oynanacak. Bu kararla ligin 18’inci haftasındaki Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin tarihi değişmemiş oldu.

Sporda şiddete karşı atılacak adımlara ilişkin de somut bir açıklama yapmayan Büyükekşi konuşmasında AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlara teşekkür etti.

Büyükekşi, Meler’e saldıran MKE Ankaragücü Faruk Koca’yı da “Böyle biri değildi” diyerek övdü. Büyükekşi istifa çağrılarıyla ilgili ise “Böyle olumsuz şeylerle, dedikodularla uğraşmayın” ifadesini kullandı.

Büyükekşi özetle şunları söyledi:

“Bugün konuşacağımızı hiçbir şey hakemimizin iki eliyle başını siper almış yerde sürüklendiği fotoğraftan fazla hiçbir şey söyleyemeyiz. Yaşananlar hiçbir şekilde kabul edilemez.

ERDOĞAN VE BAKANLARA TEŞEKKÜR

Sayın Cumhurbaşkanımıza ve bakanlarımıza olayları ilk andan itibaren takip ettiği için teşekkür ediyoruz. Olayın sorumluları hakkında yüce Türk adaleti gereğini yapmıştır, yapacaktır. TFF de görevini yapmıştır, PFDK da gereğini yapıp kararını pazartesi günü kararını açıklayacaktır. Bu olayların tekrar etmemesi için hak mahrumiyeti ve para cezasına ek olarak idari yaptırımlar getirmeyi planlıyoruz.

‘FRANSA’DA AMELİYAT OLDUM, AMAN YARABBİ, PERİŞANLIK’

Yılda 50-60 ülkeye gidiyorum. Fransa’da 3 yıl önce ameliyat oldum! Aman yarabbi, perişanlık! Ülkemizin kıymetini bilelim, hastanelerimiz çok daha iyi.

‘KISIR TARTIŞMALAR’

2 yıl önce göreve geldiğimizde futbolumuzun değerini düşüren tüm unsuları tespit etmiştik. Teşhis belliydi hemen tedaviye başladık. Reform yaparak bütün konulara müdahil olmaya başladık. O gün nasıl tek vücut olduysak bugün de kısır tartışmaları bırakıp olma zamanı.

Editör: Selda Manduz