Sincan Kadın Kapalı Cezaevi’nde tutulan Kürt siyasetçi ve Özgür Kadın Hareketi (TJA) aktivisti Ayla Akat Ata, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında sosyal medya hesabından avukatları aracılığıyla bir mesaj yayınladı.

Akat, “Farkındayız, söyleyecek sözümüz var, değiştirebileceğimizi biliyoruz, mutlaka başaracağız. Jin, jîyan, azadî” dedi.

Ayla Akat’ın mesajının tamamı şu şekilde:

"Uzun bir aradan sonra herkese merhaba! Tutukluluk halinin beraberinde getirdiği yoksunluk ve imkansızlıklara teknik açıdan yaşanan zorluklar da eklenince sizlere bu platformdan bir selam verme olanağım olmadı ne yazık ki. Neyse ki yine bir 25 Kasım öncesinde bu olanağa kavuşmuş oldum. Yargı şiddetinin öznesi olmuş muhalif bir kadın siyasetçi ve aktivist olarak, kadına yönelik her türlü şiddetle mücadele ve dayanışmayı büyütme kararlılığımı yineleyerek, Kobanî Davası duruşma salonunda yazdığım bu kısa notla 25 Kasım dolayısıyla gerek salon, gerekse de sokak etkinlikleri ile ‘kadına yönelik şiddet’ karşısında tutumunu ortaya koyan, ‘hayır’ diyen tüm kadınların, kız kardeşlerimin yüreklerinden öpüyorum. Farkındayız, söyleyecek sözümüz var, değiştirebileceğimizi biliyoruz, mutlaka başaracağız. Jin, jîyan, azadî.”

Şırnak'ta uzman çavuş tacizi yürüyüşle protesto edildi: Fail korumaya alındı Şırnak'ta uzman çavuş tacizi yürüyüşle protesto edildi: Fail korumaya alındı

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Editör: Selda Manduz