Yönetmenliğini Burcu Alptekin ve Alptekin Bozkurt'un üstlendiği, senaryosunu Mehmet Barış Günger, Leyla Uslu Oter, Ekin Akçay ve Çağrı Çam'ın kaleme aldığı Yalı Çapkını dizisi heyecan dolu bir sezon finali yaptı.

Star TV'nin cuma akşamlarına yayınlanan dizisi Yalı Çapkını, 7 Haziran akşamı 73. bölümüyle bu sezonki bölümlerini tamamladı. Seyran'ın yere yığılması üzerine "Seyran öldü mü?" sorusu izleyiciler tarafından merak edildi.

Sezon finaliyle ekranlara gelen dizinin son bölümünde Afra Saraçoğlu'nun hayat verdiği Seyran karakterinin fenalaşıp yere yığılmasıyla Afra Saraçoğlu'nun diziden ayrılıp ayrılmadığı merak ediliyor.

Konuyla ilgili dizinin yapımcısından ya da Afra Saraçoğlu'ndan herhangi bir açıklama yapılmadı. 

İbrahim Çelikkol'dan üzen haber: Kaza geçirdi İbrahim Çelikkol'dan üzen haber: Kaza geçirdi

Pelin'in hastalık konusunu bildiğini söylemesi Seyran'ı şaşkınlığa uğratırken, bu gelişme ikili arasındaki bir yardımlaşmaya ön ayak olur. Sevdiklerini koruyabilmek için daha güçlü olmaya karar veren Ferit, girdiği bu zorlu yolda en büyük destekçisi Kont Ziya'dan tavsiyeler alır.

Ferit, Kont Ziya tarafından bambaşka birine dönüştürülürken, onun hal ve tavırlarındaki bu değişim Seyran'ın hiç hoşuna gitmez ve çareyi Halis Ağa'ya haber vermekte bulur. Ancak bu hamle, Kont Ziya ve Halis Ağa'yı karşı karşıya getirir. Artık bu kötü gidişata dur deme vaktinin geldiğini anlayan Halis Ağa, Korhan Ailesi’nin üzenleri cezalandırmak için kimsenin tahmin edemeyeceği kadar büyük bir planı devreye sokar. Halis Ağa'nın sona sakladığı asıl sürpriz herkesi şok içinde bırakırken, Seyran ölüm ve yaşam arasındaki ince çizginin üzerindedir.

Editör: Selda Manduz