Sahnede kafasına şişe fırlatılmıştı | Cem Adrian'dan açıklama Sahnede kafasına şişe fırlatılmıştı | Cem Adrian'dan açıklama

Yönetmen Zeki Demirkubuz, iktidara yakın Yeni Şafak'ın yazarı İsmail Kılıçarslan’ı etiketleyerek attığı küfürlü yanıtı sildiğini açıklayarak "İnsani nedenlerden dolayı mevzuyu kapatıyor, söz konusu twit'i siliyorum" dedi.

YENİ ŞAFAK YAZARI BOYKOT ÇAĞRISI YAPMIŞTI

Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan, yönetmen Zeki Demirkubuz'un 15 Aralık'ta çıkacak olan 'Hayat' filmi için boykot çağrısı yapmıştı.

Kılıçarslan, Demirkubuz'u Gazze hakkında konuşmamakla itham ederek yeni filmi için boykot ve korsan olarak izleme çağrısında bulunmuştu.

Kılıçaraslan, "Gazze hakkında yarım cümle kurmayan, dünyadaki her şeye duyarlı, ama Gazze’deki bebeklerin ölümüne dair kendi etkileyebileceği kitleye yarım cümle mesaj ulaştırmayan" ifadesini kullanmıştı.

Demirkubuz ise 23 Kasım Perşembe günü sosyal medya platformu X üzerinden İsmail Kılıçaraslan'ı etiketleyerek “Gazze halkına yapılan zulüm konusunda hissettiklerimi sorgulamaya kalkanı s... Filmini, gişesini, korsanını, boykotunu, tehditini ayrıca s...” diye yazmıştı.

Demirkubuz 25 Kasım Cumartesi günü yeni bir paylaşım yaparak konuyu kapattığını ve söz konusu paylaşımı sildiğini duyurdu.

Editör: Selda Manduz