İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), kentte hafta sonu soğuk ve yağışlı hava beklendiği ve hava sıcaklığının fırtınayla birlikte düşmesinin beklendiğini duyurdu.

AKOM'dan yapılan açıklamaya göre, İstanbul'da hafta sonu soğuk ve yağışlı hava etkisini gösterecek.

SICAKLIKLAR DÜŞECEK

Rüzgârın cumartesi günü fırtına (40-60km/s), pazar günü ilk saatlerden itibaren ise kısa süreli hamlelerle tam fırtına (80-100km/s) şiddetinde eseceği belirtiliyor. Sonrasında 8-10 derecelik ani sıcaklık düşmesi ile birlikte kuvvetli sağanak yağmur geçişleri yaşanması bekleniyor. Yağışların şehrin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülebileceği tahmin ediliyor.

DEDAŞ'ın eksiklikleri meclis raporuna da yansımış: 'Enerji hatları ve trafolar bakımsız' DEDAŞ'ın eksiklikleri meclis raporuna da yansımış: 'Enerji hatları ve trafolar bakımsız'

YURTTAŞLAR UYARILDI

İBB ekipleri, kuvvetli yağış ve fırtına nedeni ile yaşanabilecek olumsuzluklara karşı hazırda bekletilirken, İstanbullulara da yaşanabilecek aksaklıklara karşı tedbirli olmaları gerektiği hatırlatıldı.

MARMARA İÇİN UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Trakya kesimi için kuvvetli sağanak uyarısı yaptı. MGM İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nce yapılan açıklamada; Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da beklenen sağanak ve gök gürültülü yağışların, bu gece saatlerinden itibaren kuvvetli (30-60 kg/m2) olmasının beklendiği bildirildi. Yetkililer, sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini kaydetti.

Editör: Selda Manduz