Urfa'da aileye polis şiddeti: Coplarla saldırdılar, biber gazı sıktılar Urfa'da aileye polis şiddeti: Coplarla saldırdılar, biber gazı sıktılar

Diyarbakır Stadyumunda oynanan Amedspor-Etimesgut Belediyespor maçı başlarken Amedspor futbolcusu Oktay Aydın'ın annesi Fatma Aydın İstiklal Marşı sırasında ayağı kalkmadığı gerekçesiyle devre arasında gözaltına alındı. İfadesi alınan Fatma Aydın daha sonra serbest bırakıldı.

Çermik Gazetesi'nin haberine göre, Amedspor'da forma giyen ve bugün galibiyeti getiren golü atan Oktay Aydın'ın annesi Fatma Aydın, oğlunun maçını izlemek için ilk kez stadyuma geldi. Maçı locadan izleyen Aydın’ın annesi, maçın başında İstiklal Marşı okunurken, ayağı kalkmadığı için gözaltına alındı.

Dizindeki sorun nedeniyle oturarak maçı izleyen ve bu nedenle ayağı kalkamayan Fatma Aydın’ın devre arasında polis tarafından gözaltına alınarak karakola götürüldüğü öğrenildi.

Karakola götürülen Fatma Aydın, bu nedenle Amedspor’a 3 puanı getiren oğlu Oktay Aydın’ın attığı golü göremedi. Fatma Aydın’a karakolda eşlik edenlerin cep telefonundan oğlunun attığı golü gösterdiği belirtildi. İfadesi alınan Fatma Aydın daha sonra serbest bırakıldı.

Editör: Selda Manduz