Sosyal medyada Şulemsi olarak bilinen Şule Kayatürk ile eşinin servetiyle ilgili iddialar gündem oldu.

Öne sürülen rakam sonrası Prof. Dr. Özgür Demirtaş yetkilileri uyardı.

Sosyal medya fenomeni ve güzellik merkezi sahipleri Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın başta kara para olmak üzere pek çok suçu içeren soruşturma kapsamında tutuklanması sonrası diğer sosyal medya fenomenleri de mercek altında.

Tiktok ve Instagram’da “Şulemsi” olarak tanınan 26 yaşında Şule Kayatürk ile eşi Yasin Türk’ün 16 villa, 28 daire, bir helikopter, 173 iş yeri ve bir yat sahibi olduğu iddia edildi.

1699444168390-new-project-29-kopyasi

Ankara’da bir güzellik merkezi sahibi olan Kayatürk ile eşinin eski ve yeni hallerini gösteren fotoğraflar sosyal medyada yayılırken, Sabancı Üniversitesi İşletme Fakültesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, bu iddialar doğrultusunda çiftin ödemesi gereken vergi miktarını açıkladı ve ilgilileri uyardı:

Bazı otomobillere ÖTV indirimi geliyor! Bazı otomobillere ÖTV indirimi geliyor!

"– 16 villa tanesi 20 milyondan 320 milyon

– 28 daire tanesi 10 milyondan 280 milyon

– 1 basitinden helikopter 60 milyon

– 173 işyeri tanesi 5 milyondan 865 milyon

– 1 küçük yat 30 milyon

– Toplam: 1 milyar 555 milyon!

– Eğer 1 milyar TL'den az vergi verdilerse yetkililer bir bakarsa iyi olur."

Şulemsi'nin Dilan Polat ile görüntüleri sosyal medyada gündem oldu. Serveti hakkındaki iddiaların ardından Şule Kayatürk, Instagram hesabını gizli hale getirdi.

Ekonomist Turhan Bozkurt da Demirtaş'ın vergi hesabını hatırlatarak, "Şule Kayatürk (Sulemsi) ile eşinin sahip olduğu servet Dilan-Engin Polat çiftini aratmıyor" diye yazdı.

Editör: Selda Manduz