Acun Ilıcalı‘dan da borç aldığı da gündem olan futbolcu Emre Belözoğlu’nun, Seçil Erzan’a verdiği paranın 400 bin dolarını da Ankaralı iş insanı Cevdet Ağaçlı’dan aldığı ortaya çıktı.

Öte yandan daha önce İspanyol Savcılığı tarafından vergi kaçırmakla suçlanan Arda Turan’ın davasına Fatih Terim fonu davası da eklenebilir.

Aralarında Arda Turan, Muslera ve Emre Belözoğlu’nda bulunduğu futbol dünyasının ünlü isimlerin de yer aldığı ‘Fatih Terim Fonu’ dolandırıcılığıyla milyonlarca dolarlık vurgun yapan bankacı Seçil Erzan’a ilişkin yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Seçil Erzan’ın yüksek kârlı fon vaadiyle para aldığı futbolculardan olan Emre Belözoğlu’nun verdiği paranın 400 bin dolarını Ankaralı iş insanı Cevdet Ağaçlı’dan aldığı bankanın teftiş kurulu raporunda yer aldı.

10Haber’den Masum Gök’ün haberine göre, bu tespit raporda şöyle geçiyor:

TÜİK’e maaş zammı davaları: Geçmişe dönük zam talep edilebilir TÜİK’e maaş zammı davaları: Geçmişe dönük zam talep edilebilir

“İddia sahibinin hesabına Cevdet Ağaçlı tarafından 17.03.2023 tarihinde 100.000 USD ve 21.03.2023 tarihinde 300.000 USD olmak üzere toplam 400.000 USD tutarında havale gelmiştir. Söz konusu tutar 22.03.2023 tarihinde olay zincirinde ismi geçen ve raporun ilerleyen bölümlerinde hakkındaki bulgulara detaylıca yer verilen Nur Erkasap’a havale edilmiştir. Dolayısıyla Volkan Bahçekapılı’nın şifahen tarafımıza iletmiş olduğu ‘22.03.2023 tarihinde 400.000 USD’lik tutarı Seçil Erzan’a teslim etmesi için Nur Erkasap’a verdiği’ beyanına konu işlemin bu işlem olduğu kanaati edinilmiştir.”

BANKA RAPORU: ERZAN’DAN ŞİKÂYETÇİ OLMADILAR

Bankanın raporunda yer alan başka bir iddia ise 7 Nisan’da bankanın Levent şubesine giden Emre Belözoğlu ve Volkan Bahçekapılı’nın Seçil Erzan ve bankadan şikâyetçi olmadığına ilişkin. Bankanın Teftiş Kurulu raporunda “Bununla birlikte; Volkan Bahçekapılı ile beraber şubeye gelmiş olan Emre Belözoğlu ‘An itibarıyla bahse konu tutarın Volkan Bahçekapılı’nın hesabında olup olmadığını öğrenmek için şubeye geldiklerini, ne banka ne de Şube Müdürü Seçil Erzan ile ilgili herhangi bir şikâyetlerinin olmadığını belirtmiştir” dendi.

ACUN ILICALI’DAN DA PARA ALMIŞTI

Daha önce de Emre Belözoğlu’nun fona yatırılmak için Acun Ilıcalı’dan 500 bin TL borç aldığı ortaya çıkmıştı.

ARDA TURAN’IN BAŞI DERDE GİREBİLİR

‘Fatih Terim Fonu’na 13.9 milyon dolar kaptıran Eyüpspor’un teknik direktörü Arda Turan, “13 milyon 900 bin doları Erzan’a elden verdim. Bütün birikimim bir anda gitti. Yıllardır çalışıp kazandığım bütün paramı emeğimi Seçil Erzan beni kandırarak yok etmiştir” ifadelerini kullanmıştı. Arda Turan’ın yaptığı açıklama sonrasında İspanya Ekonomik Suçlar Savcılığı harekete geçti. Türk adaletinden konuyla ilgili bilgi talep etti. Daha önce İspanyol Savcılığı tarafından vergi kaçırmakla suçlanan Arda Turan’ın davasına Fatih Terim fonu davası da eklenebilir. Arda Turan’ın 13.9 milyon dolar’ın içinde İspanya vergisini ödemeden ya da sisteme sokulmadan çıkarılan rakam olup olmadığı araştırılacak. Soruşturmasının sonunda Arda Turan için İspanyol adaleti hapis cezasına varan cezalarla dava açabilir.

Editör: Selda Manduz