İYİ Parti'nin eski Genel Sekreteri Aytun Çıray, Halk TV ekranında katıldığı Kayda Geçsin programında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener aracılığıyla Millet İttifakı'na sızdığını öne sürdü.

Kılıçdaroğlu'nun eski danışmanı, Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında tutuklandı Kılıçdaroğlu'nun eski danışmanı, Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında tutuklandı

Çıray'ın verdiği kulis bilgisi kısa sürede büyük yankı uyandırdı ve sosyal medyada gündem oldu.

Gazeteci Timur Soykan'ın ''2019'daki elde edilen başarıdan sonra Cumhur İttifakı tarafından ya da Erdoğan tarafından içeri bir sızma olduğunu mu düşünüyorsunuz? Öyle bir mühendislikten mi bahsediyorsunuz?'' sorusu üzerine Çıray şu açıklamayı yaptı:

''İçeride doğrudan doğruya en üst düzeyde sızma olduğunu düşünüyorum. Zamanla elimizdeki bilgi ve belgeler artacaktır. Retrospektif olarak baktığımızda, biz tıpta böyle deriz, bu aşamada teşhisi arttıracak bilgi ve belgelerin yavaş yavaş oluşmaya başladığını görüyoruz.''

"ERDOĞAN VE AKŞENER GİZLİ MÜZAKEREDE BULUNDU"

Bu yanıt üzerine gazeteci Barış Pehlivan'ın ''Şu an ki elinizde bilgi belge nedir? Ben şunu demek istiyorsunuz diye anlıyorum. Yanlış anlıyorsam düzeltin. Recep Tayyip Erdoğan, Meral Akşener ile gizli bir müzakerede bulundu. İYİ Parti'nin bu kadar kritik bir görev almasının önüne geçerek birlikte engel oldular. Türkiye siyasetini şekillendirdiler mi?'' sözleri üzerine Çıray, ''Ben böyle bir analiz yapıyorum'' diye karşılık verdi.

Editör: Selda Manduz