'Zırhlı araç kriz yarattı’ iddiası: Bakanlık istemedi, Soylu zorla iade etti 'Zırhlı araç kriz yarattı’ iddiası: Bakanlık istemedi, Soylu zorla iade etti

Artvin'in Yusufeli ilçesinde yediği döneri beğenmediği için hesabı ödemeyen Kaymakam Hacı Kerim Meral, kendisine kumpas kurulduğunu öne sürerek, “Korumalarımı gönderip hesabı ödeyecektim” dedi.

10Haber'in aktardığına göre; olayın tamamen çarpıtma olduğunu ve birilerinin kendisine kumpas kurduğunu savunan Meral, “Korumalarımı gönderip hesabı ödeyecektim” diye konuştu.

Alınan bilgiye göre Yusufeli Kaymakamı Hacı Kerim Meral, bölgede faaliyette bulunan bir restorana iki misafiriyle gitti.

Porsiyon döner siparişi veren Kaymakam Meral, misafirleriyle birlikte restoranda tatlı yiyip ve çay da içti. Daha sonra kasaya doğru yönelen Meral, işletme sahibine döneri, pilavı ve sütlacı beğenmediğini söyleyerek işletmeden ayrıldı. O anlar iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

“HESABI ÖDEMESİN, CANI SAĞ OLSUN”

Konuyla ilgili açıklama yapan işletme sahibi Ferhat Kodat rencide olduklarını belirterek şunları söyledi:

“Kısa süre önce yeni ilçemize taşındık. Zaten zor bir süreç geçiriyoruz. Kaymakamımızın davranışı bizi üzmüştür. Hesabı ödemesin, canı sağ olsun fakat müşterilerimizin yanında bizi rencide etmesi, beni ve çalışan arkadaşlarımızı üzmüştür. İlk kez işletmemize geliyor. Herkese diğer müşterilerimize nasıl hizmet ediyorsak Kaymakamımıza da aynı hizmeti verdik. Kasaya gelip bağırarak 'Yemeği beğenmedim, tatlıyı beğenmedim bu yüzden hesap ödemiyorum' deyip çıktı gitti. Biz de canı sağ olsun deyip kendilerine kolonya ikramında bulunduk.”

Editör: Selda Manduz