Kara para aklama, vergi kaçırma ve örgüt kurma suçlamalarıyla cezaevinde tutuklu bulunan Dilan Polat ve Engin Polat çiftleriyle ilgili soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı.

Urfa'da aileye polis şiddeti: Coplarla saldırdılar, biber gazı sıktılar Urfa'da aileye polis şiddeti: Coplarla saldırdılar, biber gazı sıktılar

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, haklarında "Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet" suçlarından soruşturma başlatılan Engin ve Dilan Polat çifti, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonla gözaltına alınmış ve 19 saat süren işlemlerin ardından tutuklanmıştı.

SUÇ İŞLEMEK AMACIYLA ÖRGÜT KURMAK SUÇLAMASI

Çiftin muhasebecisi olarak bilinen Harun Abak hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca tutuklama kararı verilmesi talep edildi. Gazeteci Murat Ağırel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Harun Abak'ın tutuklandığını duyurdu.

Polat çiftiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Abak’a yapılan suçlamalar arasında; suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, vergi usul kanununa muhalefet ve malvarlığı değerlerinin gayrı meşru kaynağını gizlemek suçları bulunuyor.

Savcılık tarafından yazılan tutuklama talebinde Abak’ın söz konusu süreçlerdeki rollerine değinildi.

Editör: Selda Manduz