Urfa'da Saadet Partisi'nin eski belediye meclis üyesi ve Saadet Partisi Genel Kurul Delegesi Mehmet Cafer, Türkiye A Milli Takımı oyuncusu Merih Demiral'ın Avusturya maçında attığı golü 'bozkurt' işareti ile kutlamasına tepki gösterdi.

Cafer, sosyal medya hesabından "Merih'in dün geceki maçta harika oynamasını tebrik ediyorum" dediği paylaşımının devamında 'İt işareti yapmasını tenkit ediyorum, gençliğin vermiş olduğu cahillik olarak görüyorum" dedi.

İŞYERİNE SALDIRI DÜZENLENDİ

Paylaşımının ardından gün boyunca tehdit ve hakaretlere maruz kaldığını belirten Cafer'in Haliliye ilçesindeki Şair Nabi Mahallesinde bulunan iş yerine dün gece kimliği belirsiz kişilerce saldırı düzenlendi. Saldırıda iş yerinin camları kırıldı. Polis, saldırganları tespit etmek için bölgedeki güvenlik kameralarını incelemeye başladı.

MHP İL BAŞKANLIĞI HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Artı Gerçek'ten Ali Güzel’e yaptığı açıklamada saldırıyla ilgili suç duyurusunda bulunduğunu söyleyen Cafer, şöyle konuştu:

"Merih Demiral'ın yaptığı işaretle ilgili dün sosyal medya hesabımdan bir paylaşım yaptım. Dün gün boyu hakaret ve tehdit edenler vardı. Dün gece saat 23.30 sularında iş yerime gelerek camlarımızı indirmişler. Biz de suç duyurusunda bulunduk, 'MHP İl Başkanlığı azmettirmiştir' diye."

Beşiktaş'ta 29 kişinin öldüğü yangınla ilgili 2 sanık tahliye edildi Beşiktaş'ta 29 kişinin öldüğü yangınla ilgili 2 sanık tahliye edildi

'VANDALLIĞIN HİÇBİR HAKLI GEREKÇESİ OLAMAZ'

Saldırıya tepki gösteren CHP Urfa Milletvekili Mahmut Tanal ise sosyal medya hesabından salşdırıya tepki gösterdi.

Tanal paylaşımında "Saadet Partisi eski Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mehmet Cafer'in, Şanlıurfa Valiliği'nin yanı başındaki ofisine yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Bu vandallığın hiçbir haklı gerekçesi olamaz. Türkiye Cumhuriyeti, bir hukuk güvenliğidir. Devlet, vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlamak zorundadır. Şanlıurfa ilimizin bu tür saldırılarla gündeme gelmesini kabul etmemiz mümkün değil. Umarım etkin bir soruşturmayla failler yakalanır ve gereken yapılır" dedi.

Editör: Selda Manduz