31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için siyasi partilerin çalışmaları devam ederken, seçimlerde aday olmak isteyenler ise başvurularını sürdürüyor.

Hakkari Eski Milletvekili Abdullah Zeydan, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi'nden  (DEM Parti) Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı için  aday adayı başvurusunda bulundu.

Zeydan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Partimizi sahiplenmek, halkımıza hak ettiği hizmetleri sunmak, gasp edilen halkımızın iradesini kayyımlardan geri almak için birlikte yola çıktığımız hepsi bir birinden değerli aday adayı arkadaşlarıma başarılar dilerim"  ifadelerini kullandı.

Davutoğlu’ndan, 'Cuma namazını Şam'da kılacağım' açıklaması Davutoğlu’ndan, 'Cuma namazını Şam'da kılacağım' açıklaması

DEM Parti’de aday adaylık başvuru süreci bugün sona eriyor.

ABDULLAH ZEYDAN KİMDİR?

Abdullah Zeydan, 1973 Hakkari Yüksekova doğumludur. Uluslararası Amerikan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunudur. 2015 ve 2016 yıllarında yapılan seçimlerde HDP’den Hakkari milletvekili olarak seçildi.

TBMM’de anayasa eklenen bir madde sonucu geriye dönük dosyalarla ilgili olarak dokunulmazlıkları kaldırılan Zeydan, 4 Kasım 2016 da göz altına alındıktan sonra aynı gün tutuklanarak Edirne F tipi kapalı cezaevine gönderildi.

Zeydan, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile uzun süre cezaevinde birlikte kalmıştı. Zeydan, aynı zamanda Hakkâri eski milletvekili Mustafa Zeydan’ın oğludur.

Kaynak: Haber Erciş

Editör: Selda Manduz