İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari, Lübnan Hizbullahı lideri Hasan Nasrallah’ın bugün yapması beklenen konuşma öncesindeki açıklamasında, İsrail ordusunun ülkenin kuzeyinde 'yüksek alarm durumunda' olduğunu söyledi.

Duvar'ın haberine göre, Hagari, yaptığı açıklamada, İsrail ordusunun her cephede saldırılara karşılık vermeye hazır olduğunu dile getirdi. Kuzey cephesinde de hazırlıklı olduklarını ifade eden Hagari, "İran, İsrail'e karşı vekil güçleri teşvik ediyor, her türlü tehdide karşı her cepheden misilleme yapacağız. Kuzeyde de yüksek alarm var" diye konuştu.

NASRALLAH'IN İLK KEZ KONUŞMA YAPMASI BEKLENİYOR

Hizbullah Genel Sekreteri Nasrallah’ın İsrail-Filistin çatışmalarının başladığı 7 Ekim sonrasında bugün ilk kez televizyondan bir konuşma yapması bekleniyor.

Biden'dan siyasette tansiyonun düşürülmesi çağrısı Biden'dan siyasette tansiyonun düşürülmesi çağrısı

Nasrallah’ın konuşmasının ana gündemini İsrail’in abluka altındaki Gazze'ye yönelik saldırılarının oluşturması ve Hizbullah’ın bu konuda takınacağı tutumun ipuçlarını vermesi öngörülüyor.

8 EKİM'DEN BU YANA 55 HİZBULLAH ÜYESİ ÖLDÜ

Hizbullah, Lübnan'ın güneyindeki sınır bölgesinde İsrail ordusu ile yaşanan çatışmalar 8 Ekim'den bu yana devam ediyor. Şu ana dek çatışmalarda Hizbullah mensubu 55 kişi öldü.

Editör: Selda Manduz