İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir için yürütülen tartışmalara ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Asıl maksadın Türkiye'deki muhalefeti zayıflatmak olduğunu vurgulayan Soyer, mücadeleye devam edeceğinin altını çizdi.

Soyer, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İspanya'da Demirtaş ve Kavala sorusu: 'Başını sallama' Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İspanya'da Demirtaş ve Kavala sorusu: 'Başını sallama'

"Son günlerde İzmir üzerinden yürütülen polemiklerin asıl maksadının Türkiye’de güçlü muhalefeti bölmek, zayıflatmak ve kişiler arasında bir kavga olduğu izlenimi yaratmaktır. Bizlere umudunu bağlamış milyonlarca vatandaşımızın inancının, sığ siyasetin kişiler üzerinden yürüttüğü oyunlara kurban edilmesini asla kabul etmiyorum. Bizim siyasetteki asıl meselemiz demokrasi karşıtı saray rejimini yenmektir. Bunun için Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin ülke genelindeki sayısını korumak ve daha da artırmak temel görevimizdir.

'TOPLUMSAL MUHALEFETİ BÜYÜTMEK İÇİN MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİM'

"Sarayın 20 yılı aşkın süredir elinde tuttuğu gücü dengeleyecek tek güç yerel seçimlerdeki başarımızın devamı olacaktır. Bu nedenle tabanda mümkün olan en güçlü işbirliklerini yaratmak ve tabanın sesine kulak vermek mecburiyetindeyiz. Sığ siyasetin tuzağına düşmeyen, yerel yönetimlerdeki kazanımlarımıza sahip çıkan, kişiler değil ilkeler ve değerler üzerinden şekillenen tüm aklıselim adımların bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yanındayım. Toplumsal muhalefeti büyütmek için mücadeleye devam edeceğim. Birlikte kazanacağız."

Editör: Selda Manduz